A A A

Szkło Mirror Image

Szkło Robax® Mirror Images jest nowoczesnym szkłem ceramicznym pokrytym powłoką lustrzaną. Znakomite rozwiązanie dekoracyjne wnętrz w okresach, kiedy palenisko jest nieużywane. Wnętrze kominka pozostaje ukryte za lustrzaną taflą do chwili, gdy w kominku nie zatańczą płomienie.

Szklany panel z efektem lustra, po rozpaleniu w kominku ognia przybiera postać przezroczystego szkła ceramicznego i pozwala delektować się urokiem migocących płomieni. Kiedy palenisko wygaśnie, szyba ponownie ukryje nieestetyczny wygląd wnętrza kominka, pokryty sadzą i popiołem. Pozostanie jedynie efektowne lustro odbijające przytulne wnętrze salonu.

Odporność temperaturowa

Tafle ceramiczne płaskie Robax® Mirror Images są niezwykle odpornym szkłem. Lustrzane szkło kominkowe, podobnie jak inne produkty wytrzymuje naprężenie termiczne do 800 stopni Celsjusza.

Trwałość i pielęgnacja lustrzanej szyby kominkowej

Trwałość powłoki lustrzanej jest identyczna z trwałością szyby, pod warunkiem stosowania się do wskazówek pielęgnacyjnych. Do czyszczenia powierzchni panelu można stosować czystą wodę z mydłem, obojętne środki czyszczące do szyb, preparaty czyszczące przeznaczone do szkła kominkowego. Do przetarcia powierzchni można używać czystych, miękkich szmatek, myjek i delikatnych gąbek.

Szkło kominkowe z powłoką lustrzaną (zwykłe szkło również) nie powinno być czyszczone preparatami szorującymi, detergentami i środkami żrącymi. Nie należy też stosować ostrych narzędzi, gąbek ściernych, druciaków etc.